Dzielnica Wawer - Akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem” w Urzędzie Dzielnicy

Biuletyn Informacji Publicznej

Akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem” w Urzędzie Dzielnicy

Wersja do wydrukuWersja PDF
01.12.2017

Straż Miejska m.st. Warszawy, wspólnie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Warszawie oraz z partnerami akcji tj. Urzędmi Dzielnic m.st. Warszawy, Biurem Edukacji, Tramwajami Warszawskimi, Bądźmy Razem Bezpieczni, MZA, Fundacją Drogi Mazowsza, Grupą DEKRA w Polsce, od lat działającą na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, Fundacją Jednym Śladem, RCKiK oraz Teatrem Kamienica zainicjowały drugą edycję akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”. 

W związku z akcją, Urząd Dzielnicy Wawer odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 218, który przystroili choinkę spcjalnymi odblaskami.  Z uczniami spotkał się zastępca burmistrza dzielnicy Wawer Leszek Baraniewski. Najmłodszych odwiedził także św. Mikołaj, który częstował cukierkami.

Do 8 grudnia, odwiedzając Wydział Obsługi Mieszkańców Urzędu, możecie otrzymać gadżet zwiększający widoczność na drodze. Akcja ma na celu ograniczenie liczby potrąceń pieszych przez kierujących pojazdami, a także podniesienie świadomości pieszych i rowerzystów na temat zagrożeń z jakimi mogą spotkać się na drodze.

W czasie złej widoczności, gdy pieszy nie posiada elementów odblaskowych, kierowca dostrzega go z dużym opóźnieniem. Po ciemku, bez elementów odblaskowych, jesteśmy widoczni w światłach mijania z odległości zaledwie 20 – 30 metrów. Jeśli jednak pieszy wyposażony jest w odblask, odbijający światła samochodu, kierowca spostrzeże go już  z odległości 130-150 metrów, czyli ok. 5 razy szybciej. Dzięki temu, szansa pieszego na uniknięcie potrącenia w warunkach złej widoczności wzrasta.

Pokaż okno Facebooka przy fokusie
warszawa19115.pl
Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Budżet - Wawer