Dzielnica Wawer - "Kolej na Wawer" - przejazd zabytkowego pociągu i koncert zespołu Bracia

"Kolej na Wawer" - przejazd zabytkowego pociągu i koncert zespołu Bracia

Wersja do wydrukuWersja PDF
21.08.2018

Już 16 września mieszkańcy dzielnicy Wawer będzie żyć przejazdem zabytkowej kolejki parowej, która już po raz 5 przejedzie przez dzielnicę w ramach wydarzenia "Kolej na Wawer – Kultura i Natura" . Przejazdowi będą towarzyszyć  występy artystyczne  na stacjach PKP i na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy w Międzylesiu, gdzie od godziny 14 odbędzie się piknik rodzinny z koncertami, pokazami muzycznymi i warsztatami.  Całość zakończy koncert zespołu Bracia o godz. 19.00. Piknik odbędzie się także na stadionie Syrenki w Marysinie. Na wszystkie wydarzenia zapraszają Zarząd Dzielnicy Wawer i Wawerskie Centrum Kultury.

Parada zabytkowych samochodów i motocykli wystartuje ok godz. 15.15 ze Stadionu Syrenki w Marysinie przy ul. Starego Doktora. Parada przejedzie przez dzielnicę do Urzędu Dzielnicy przy ul. Żegańskiej 1. Na obiekcie Syrenki w godz. 14 - 17 będzie czekał na Was piknik rodzinny z atrakcjami dla najmłodszych połączony z koncertem zespołu „Melodia Band” - muzyków związanych z programem TV „Jaka to melodia”, spektaklem dla dzieci „Pinokio”, występami tancerzy z Wawerskiego Centrum Kultury filia Marysin, animacjami i warsztatami.

Tegoroczne wydarzenie odbywać się będzie na kilku równoległych płaszczyznach. W pociągu oraz później na pikniku w Międzylesiu uczestnikom będzie towarzyszył sobowtór Marszałka Piłsudskiego w asyście Legionistów, a w Kinokawiarni Stacja Falenica przy PKP Falenica odbędzie się koncert z piosenkami z lat '20 i '30 XXw.

Dzielnica Wawer jest największą i najbardziej zieloną częścią Warszawy, jest też dzielnicą składającą się z osiedli, które łączą i dzielą tory kolejowe, a widok pędzącego pociągu jest nieodłącznym elementem wawerskiego krajobrazu. Stąd też pomysł, aby to kolej stała się ruchomym centrum wydarzeń artystycznych i podróży w czasie. Aby przejazd był atrakcyjny dla mieszkańców korzystamy z taboru kolei zabytkowych, skansenu w Chabówce. Podróżni mają możliwość przeniesienia się nie tylko w przestrzeni ale i w czasie, są obserwatorami i uczestnikami barwnych, kostiumowych akcji i animacji artystycznych rozgrywających się w pociągu jak i na peronach stacji kolejowych. Wydarzenie ma za zadanie popularyzację historycznej tożsamości mieszkańców Wawra związanej z istniejącą linią kolejową, wzdłuż której rozwijała się obecna dzielnica Wawer.


ROZKŁAD JAZDY POCIĄGU PAROWEGO

ODJAZD
Warszawa Gdańska
11.07
PRZYJAZD
Warszawa Falenica
12.00

ODJAZD
Warszawa Falenica
13.22
PRZYJAZD
Warszawa Gdańska
14.15

ODJAZD
Warszawa Gdańska
15.00
PRZYJAZD
Warszawa Falenica
15:54

ODJAZD
Warszawa Falenica
17.21
PRZYJAZD
Warszawa Gdańska
18.11

Niestety bilety nie sa już dostępne. 

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
Oceń pracę urzędu Oceń pracę urzędu