Dzielnica Wawer - Nowe oświetlenie przejść dla pieszych

Biuletyn Informacji Publicznej

Nowe oświetlenie przejść dla pieszych

Wersja do wydrukuWersja PDF
27.09.2017

W Wawrze będzie bezpieczniej, poprawi się widoczność na przejściach dla pieszych. Zarząd Dróg Miejskich zmodernizował oświetlenie przy 13 przejściach w dzielnicy.

To m.in. lokalizacje: Pożaryskiego – Niemodlińska, Pożaryskiego – Czatów, Al. Dzieci Polskich 24, Al. Dzieci Polskich – Bielszowicka, Al. Dzieci Polskich – Bielszowicka , Al. Dzieci Polskich – Przedwiośnie,  Patriotów – Kolarska, Patriotów – Agrestowa, Lucerny – Mrówcza, Lucerny – Chorzowska, Stepowa – Rezedowa.

Oświetlenie przejścia dla pieszych jest jednym z elementów poprawiających bezpieczeństwo pieszych po zmroku. To szczególnie ważne zwłaszcza przy gorszej widoczności i w okresie jesienno-zimowym, kiedy zmrok zapada w godzinach największego natężenia ruchu.

Tam, gdzie w pobliżu przejścia istnieją już latarnie, doświetlenie jest możliwe poprzez montaż nowego źródła światła na podwójnym wysięgniku, z oprawami o jasnym świetle LED. W ten sposób bez konieczności przebudowy, szybko i sprawnie poprawiana jest widoczność na samym przejściu oraz w jego sąsiedztwie. Przy wyborze lokalizacji do wymiany oświetlenia ZDM uwzględnił zalecenia z audytu bezpieczeństwa przejść dla pieszych. 

Pokaż okno Facebooka przy fokusie
warszawa19115.pl
Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Budżet - Wawer