Dzielnica Wawer - Otwarcie szlaku rowerowego MTB

Otwarcie szlaku rowerowego MTB

Wersja do wydrukuWersja PDF
30.04.2013

Władze Wawra przygotowały kolejny prezent dla fanów rowerowych wycieczek na łonie przyrody. Warszawska dzielnica  otwiera  nowy leśny szlak rowerowy. Tym razem dla miłośników mocnych wrażeń na „dwóch kółkach” wytyczono specjalną trasę MTB. To pierwszy tego typu stały szlak rowerowy MTB na Mazowszu.

Zapraszamy na otwarcie szlaku, które rozpocznie się  5 maja (niedziela) o godz. 13.00 na polanie przy ul. Przełęczy i Bartoszyckiej w wawerskiej Falenicy. Po oficjalnym otwarciu przejedziemy wawerskim szlakiem do Międzylesia z postojem w leśnym barze na Dakowie, gdzie zaplanowano szereg dodatkowych atrakcji, także dla najmłodszych uczestników imprezy, w tym konkursy i poczęstunek.

Pomysłodawcami i głównymi organizatorami wytyczenia szlaku przez najciekawsze z kolarskiego punktu widzenia tereny Mazowieckiego Parku Krajobrazowego są wiceburmistrz Wawra Przemysław Zaboklicki, Grzegorz Wajs organizator maratonów MTB oraz Artur Dawidziuk Nadleśniczy Nadleśnictwa Celestynów.

- W Warszawie coraz więcej osób jeździ na rowerach, a Wawer ma doskonałe warunki do uprawiana tego sportu. Nie trzeba  wyjeżdżać na Mazury, czy w Bieszczady żeby doznać rozkoszy jazdy na rowerze w niesamowitych miejscach, których u nas nie brakuje. Wykorzystujemy ten ogromny potencjał wytyczając już kolejny szlak, tym razem dla bardziej wymagających rowerzystów -   mówi wiceburmistrz Wawra Przemysław Zaboklicki.

Wawerski szlak MTB  biegnie przez najciekawsze z kolarskiego punktu widzenia obszary wawerskich lasów, na których rozgrywane są maratony MTB. Trasa, zaprojektowana jako 27 km pętla, obfituje w trudne odcinki i wymaga sporych umiejętności technicznych. Zaczyna się  przy ulicy Pożarskiego, obok Szkoły Podstawowej nr 138. Będą z niej zadowoleni zarówno dobrze przygotowani amatorzy jak i profesjonaliści. Na trasach znajdują się altany turystyczne oraz specjalne stojaki na rowery.

To już piąty szlak rowerowy w Wawrze. W październiku ubiegłego roku oddane zostały do użytku cztery szlaki rowerowe przez Mazowiecki Park Krajobrazowy, to ponad 40 km przygotowanych tras o różnym stopniu trudności. Stanowią one unikatową w skali Warszawy ofertę dla rowerzystów chcących na łonie pięknej przyrody i bezpiecznie korzystać ze swoich "dwóch kółek". Szlaki o różnym stopniu trudności oznaczone zostały oznaczone pięcioma kolorami: niebieskim, czerwonym, żółtym, zielonym i czarnym. Dojazd na nie z dworca kolejowego zajmuje zaledwie 20 minut. Dzięki nowoczesnej kolei SKM, Wawer jest dzielnicą znakomicie skomunikowaną z centrum Warszawy.

W Wawrze odbywa się wiele imprez związanych z kolarstwem. W październiku ubiegłego roku dzielnica gościła dwie ważne imprezy rowerowe: finał wyścigów kolarskich Poland Bike Maraton i II Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza Samorządowców. W październiku tego roku planowana jest kolejna edycja tych imprez.  

Trasa szlaku MTB  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
Oceń pracę urzędu Oceń pracę urzędu