Dzielnica Wawer - Podpisanie umowy na przebudowę targowiska w Falenicy

Biuletyn Informacji Publicznej

Podpisanie umowy na przebudowę targowiska w Falenicy

Wersja do wydrukuWersja PDF
20.09.2017

Już w 2019 roku targowisko w Falenicy zyska nowe oblicze. Podpisana została umowa na jego przebudowę. Powstanie nowoczesny obiekt z zadaszonymi miejscami handlowymi. Obszar centum Falenicy, obejmujący targowisko i planowaną kulturotekę, został włączony do miejskiego programu Warszawskich Centrów Lokalnych. 

Umowę podpisali Ryszard Skoczeń, dyrektor wawerskiego Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami (przyszłego zarządcy obiektu) i przedstawiciel Wykonawcy, firmy Climatic. Udział w uroczystości wzięli wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski oraz władze dzielnicy Wawer - burmistrz Łukasz Jeziorski, zastępcy burmistrza Leszek Baraniewski i Zdzisław Gójski, a także radni dzielnicy, mieszkańcy oraz kupcy.

W ramach inwestycji powstanie 88 pawilonów handlowych, 72 miejsca do handlu z samochodów, toalety i instalacja  deszczowa. Wykonane zostaną także przyłącza i instalacja wod-kan i elektryczna.

Z uwagi na prośbę kupców realizacja inwestycji będzie się odbywać w 4 etapach, w sposób umożliwiający prowadzenie im działalności handlowej.  Teren targowiska będzie ogrodzony i wyposażony w kamery monitorujące przez całą dobę.

Koszt inwestycji wyniesie 14 mln 275 tys zł., jej zakończenie planowane jest w połowie 2019 roku.

Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Pokaż okno newslettera przy fokusie

Newsletter

Aktualne informacje z Wawra prosto na Twój adres e-mail

Zapisz się

warszawa19115.pl
Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Budżet - Wawer