Dzielnica Wawer - Prace pielęgnacyjne Lasów Miejskich przy ul. Lucerny

Prace pielęgnacyjne Lasów Miejskich przy ul. Lucerny

Wersja do wydrukuWersja PDF
04.02.2020

Pewnie część z Was zauważyła lub wkrótce zauważy, że  Lasy Miejskie - Warszawa rozpoczęły prace w lasku przy Lucerny. Informujemy, że trwają tam cięcia pielęgnacyjne, nie są tam planowane prace budowlane.

Prace wynikają z realizacji zadań wskazanych w „Uproszczonym Planie Urządzenia Lasu, Dzielnica Wawer, Osiedle Zerzeń, na lata 2014-2023". To dokument w gospodarce leśnej o dziesięcioletnim okresie obowiązywania, z szeroką inwentaryzacją i szczegółową częścią planistyczną dla tej części lasu. Jest to w całości teren miejski i taki pozostanie, na tym terenie nie są planowane prace budowlane. 

Podczas ostatnich inspekcji okazało się, że lasek jest w złym stanie. Obniżenie poziomu wód sprawił, że sosny są osłabione i nie radzą sobie ze szkodnikami. Drzewa zostały zaatakowane przez korniki sześciozębne. Zdrowe sosny radzą sobie z inwazją zalewając owady żywicą. Sosny osłabione i przesuszone błyskawicznie obumierają. Dodatkowym problemem jest, że w poszyciu jest dużo gatunków inwazyjnych, które po obaleniu sosen chcą zagarnąć las dla siebie, co jest szkodliwe dla ekosystemu. 

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu