Dzielnica Wawer - Przetarg na dwa ronda na ul. Kadetów

Przetarg na dwa ronda na ul. Kadetów

Wersja do wydrukuWersja PDF
21.07.2020

Ponownie ogłoszono przetarg na budowę dwóch rond na ul. Kadetów.

Poprzedni został unieważniony z powodu przekroczenia kosztorysu. Jeżeli tym razem się uda, ronda powstaną do końca roku.

Przebudowa dotyczy dwóch skrzyżowań na ul. Kadetów – z ul. Poprawną i ul. Łasaka. Oba ronda będą miały po 22 metry średnicy. Na wszystkich wlotach pojawią się wydłużone wyspy trójkątne z azylami dla pieszych i przejazdami dla rowerzystów. Ruch pieszych i rowerzystów będzie się odbywał po wydzielonej drodze rowerowej i chodniku. Przy okazji prac planujemy wybudować brakujące chodniki i odcinki drogi dla rowerów.

Zamiana skrzyżowań na ronda ma uporządkować ruch i poprawić bezpieczeństwo. Układ skrzyżowań stanie się bardziej czytelny. Rozwiązania, które zostaną wprowadzone, poprawią też przepustowość i płynność ruchu.

Przetarg na realizację inwestycji musiał zostać powtórzony. W poprzednim, ogłoszonym w kwietniu, wystartowało 8 firm, ale ich oferty o niemal milion złotych przekraczały przeznaczony na tę inwestycję budżet.

Tym razem oferty można składać do 3 sierpnia. Jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg, wykonawca będzie miał czas na realizację inwestycji do 15 grudnia.

Inwestycja realizowana jest przez Zarząd Dróg Miejskich.

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu