Warszawa, Polska

5 °C

15.12.2017 /
11:21
3zdjecia

Biuletyn Informacji Publicznej

Rusza budowa kulturoteki w Falenicy

Wersja do wydrukuWersja PDF
30.11.2017

Rusza budowa kulturoteki w Falenicy, budynku wielofunkcyjnego, do którego przeniosą się falenickie filie Wawerskiego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej. Na terenie budowy, przy ul. Patriotów i Walcowniczej, odbyło się spotkanie Zarządu Dzielnicy z wykonawcą. Zarząd Dzielnicy reprezentowali  burmistrz dzielnicy Wawer Łukasza Jeziorski i zastępcy burmistrza - Leszek Baraniewski i Zdzisław Gójski. Udział w spotkaniu wzięli także przedwodniczący komisji inwestycyjnej Rady Dzielnicy Andrzej Wojda i radna Monika Laskowska-Ludwiczak. 

Kulturoteka ma być gotowa w listopadzie 2018 r. Planowane jest także zlokalizowanie w budynku Miejsca Aktywności Lokalnej dla mieszkańców. Kulturoteka będzie się wpisywać w miejską koncepcję zagospodarowania centrum Falenicy.

W budynku znajdą się m.in. biblioteka, sala multimedialna, kawiarenka, czytelnia, pomieszczenia pracowni plastycznych, muzycznych i technicznych. Teren wokół budynku zostanie tak zagospodarowany, żeby zapewnić lokalnej społeczności możliwość aktywnego wypoczynku. Powstanie m.in. ścianka wspinaczkowa, a w pobliżu park sensoryczny. Na sztucznej skarpie pojawi się letnia czytelnia i widownia plenerowa dla sceny, która dzięki mobilnym ścianom, będzie zarówno sceną wewnętrzna jak i zewnętrzną. Cały teren będzie oświetlony i monitorowany oraz wyposażony w elementy małej architektury.

Budynek zaplanowano w nowoczesnej formie architektonicznej, połączonej z elementami nawiązującymi do historycznego wizerunku terenu i wpisującej się w otoczenie. Wyposażony będzie w nowoczesne instalacje i urządzenia multimedialne, które będą wykorzystywane do aktywności kulturalnych. Koszt budowy obeiktu to ponad 6 milionów zł.

Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Pokaż okno newslettera przy fokusie

Newsletter

Aktualne informacje z Wawra prosto na Twój adres e-mail

Zapisz się

warszawa19115.pl
Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Budżet - Wawer