Dzielnica Wawer - Tężnia solankowa otwarta w Aninie

Biuletyn Informacji Publicznej

Tężnia solankowa otwarta w Aninie

Wersja do wydrukuWersja PDF
04.06.2018

Nowa tężnia solankowa stanęła w Wawrze, tym razem w okolicach pływalni w Aninie przy ul.  V Poprzecznej 22. To już druga tężnia w dzielnicy, pierwszą mogą się cieszyć mieszkańcy Marysina. Zlokalizowana jest na stadionie Syrenki przy ul. Starego Doktora 1.  Planowana jest budowa kolejnych tężni w dzielnicy.

- Pogarszający się stan powietrza w Warszawie wymaga troski i podjęcia wszelkich działań wspierających zdrowie mieszkańców i ich dobrą kondycję. Tężnia spełnia te warunki. Przede wszystkim stymuluje i podnosi odporność organizmu, a więc jest bardzo wskazana dla osób starszych i dzieci. Co najważniejsze, leczy choroby górnych dróg oddechowych - mówi inicjatorka budowy tężni, radna dzielnicy Joanna Buczyńska. W otwarciu tężni wzięli udział także burmistrz dzilanicy Wawer Łukasz Jeziorski, zastępca burmistrza Leszek Baraniewski i dyrektor wawerskiego OSiRu Sylwester Rudziński. 

Solanka w tężni, sprowadzana z Ciechocinka, spływa po brzozowych gałęziach, które wypełniają drewnianą konstrukcję. Można w niej wdychać leczniczo nasycone powietrze siedząc, ale lepiej to robić spacerując wokół, gdyż ruch zwiększa wchłanianie uwalnianych substancji.

Pokaż okno Facebooka przy fokusie
warszawa19115.pl
Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Budżet - Wawer