Dzielnica Wawer - Wawer i Wilanów wspólnie o Moście na Zaporze

Wawer i Wilanów wspólnie o Moście na Zaporze

Wersja do wydrukuWersja PDF
29.09.2016

Wspólne posiedzenie  komisji inwestycyjnych Rad Dzielnic Wawra i Wilanowa odbyło się w Urzędzie Dzielnicy Wawer z inicjatywy Społecznego Komitetu na rzecz Budowy Mostu na Zaporze. Tematem była budowa mostu mającego łączyć dzielnice Wawer i Wilanów.

Udział w posiedzeniu radych wzięli: wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski, przedstawiciele władz dzielnicy Wawer - burmistrz Łukasz Jeziorski i zastępca burmistrza Leszek Baraniewski, przedstawiciele Komitetu na rzecz Budowy Mostu na Zaporze, na czele z jego inicjatorem radnym Michałem Żebrowskim oraz gościnnie przedstawiciele Komitetu sprzeciwiającego się budowie Mostu Krasińskiego na Żoliborzu.

Radni we wspólnej uchwale zaapelowali do władz Warszawy o "ponowne uwzględnienie w planach inwestycyjnych budowy „Mostu na Zaporze” wraz z modernizacją i budową dróg dojazdowych do mostu, w perspektywie czasowej na lata 2017-2021", a także o "podjęcie działań zmierzających do jak najszybszej budowy „Mostu na Zaporze”.

"Jednocześnie „Most na Zaporze” będzie znakomitą alternatywą dla ruchu odbywającego się Trasą Siekierkowską oraz projektowanym mostem Południowym (w ciągu POW). Nie bez znaczenia pozostaje również rezerwa terenowa pod przyszły przebieg „Trasy na Zaporze” w kontekście wydawanych decyzji architektoniczno-budowlanych (warunki zabudowy, pozwolenia na budowę)" - napisali radni Wawra i Wilanowa.

- Przeanalizujemy sens budowy - obiecał wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. - Konieczne będzie przeprowadzenie symulacji ruchu, więc ponownie możemy spotkać się wiosną. Chciałbym wyraźnie powiedzieć, że most "na zaporze" znajduje się w dalekosiężnych planach inwestycyjnych, choć data jego budowy nie jest jeszcze znana. Obecnie priorytetem jest budowa mostu na trasie S2, który jest jedyną brakującą przeprawą w ciągu naszych obwodnic. O budowie mostu "na zaporze" zdecyduje szkiełko i oko, a nie serce, bo sztuką nie jest budowa ulicy od punktu A do B, ale skuteczne rozwiązanie problemów transportowych i rozprowadzenie ruchu.

Obecni na posiedzeniu przedstawiciele "Komitetu protestu Nie dla Mostu i Trasy Krasińskiego", reprezentowani m.in. przez pana Józefa Menesa i panią Jagodę Pietryszyn, apelowali do władz Warszawy o wycofanie się z inwestycji na Żoliborzu i przesunięcie środków przeznaczonych na jej realizację na budowę m.in Mostu na Zaporze. Wraz ze zwolennikami budowy mostu w Wawrze zbierają podpisy pod tym wnioskiem do Rady Warszawy.

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
Oceń pracę urzędu Oceń pracę urzędu