Dzielnica Wawer - Zagłosuj na Falenicką Sosnę w konkursie na drzewo roku 2020!

Zagłosuj na Falenicką Sosnę w konkursie na drzewo roku 2020!

Wersja do wydrukuWersja PDF
08.06.2020

Tego drzewa nie trzeba przedstawiać żadnemu z miszkańców Wawra.

Sosna ma około 50 lat, 7,5 metra wysokości i 212 cm obwodu i wita wszystkich wjeżdżających do Warszawy od strony południowego wschodu.

Od lat  jest symbolem Falenicy i wizytówką lokalnej przyrody. Jednoczy lokalną społeczność, która broni drzewo przed wycinką i walczy o nadanie mu statusu pomnika przyrody.

Teraz nasza sosna bierze udział w ogólnopolskim konkursie na drzewo roku. Konkurs Drzewo Roku Klubu Gaja ma na celu promowanie postawy szacunku dla przyrody oraz wyszukanie przykładów ciekawych i trwałych związków pomiędzy kulturą i historią lokalnej społeczności, a drzewem, które jest przez nią szczególnie doceniane. W konkursie nie szukamy drzew najstarszych, najwyższych, najgrubszych, najpiękniejszych ani najrzadszych. Szukamy drzewa najbardziej kochanego, drzewa z opowieścią, drzewa, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi. Laureatem plebiscytu zostanie drzewo, które zdobędzie największą liczbę głosów internautów. Będzie ono reprezentowało nasz kraj w konkursie europejskim Tree of the Year w 2021 roku.

Pomóżmy wygrać Falenickiej Sośnie! Zagłosować można TUTAJ.

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
Oceń pracę urzędu Oceń pracę urzędu