Dzielnica Wawer - Obchody, rocznice

BUDOWAŁAM BARYKADĘ

Spektakl patriotyczny teatru z WCK Filia Falenica w reżyserii S. Szczykno

Narodowe czytanie - wspólne czytanie dramatu J.Słowackiego "Balladyna"

WCK Filia Falenica wraz z Biblioteką Filią Falenica zaprasza na wspólne, narodowe czytanie dramatu Juliusza Słowackiego pt"Balladyna" w budynku Kulturoteki w Falenicy.

Rok 1920 na Przedpolu Warszawy

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer zaprasza na wydarzenie upamiętniające 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Pieśni legionowe i inne - koncert Daniela Galazki z Zespołem

Pieśni legionowe i inne - koncert Daniela Galazki z Zespołem
Zapraszamy na koncert muzyczny "Piesni legionowych i innych" Daniela Gałazki i Zespołu. Koncert odbędzie się na pamiątkę 100 lecia rocznicy Bitwy Warszawskiej. Zapraszamy! Wstęp wolny.

Miasto 44 - pokaz filmu

Pochłonęło ponad 200 000 ofiar i doprowadziło do unicestwienia miasta. W roku 1956 tematowi powstania warszawskiego stawił czoło młody, 30-letni wówczas reżyser Andrzej Wajda, którego "Kanał" do dziś uznawany jest za jeden z najlepszych polskich filmów. Po niemal 60 latach głos w dyskusji o jednym z najbardziej traumatycznych wydarzeń w polskiej historii zabrał również 30-latek, Jan Komasa.

"W Hołdzie Powstańcom Warszawy" online

Fragmenty książki pt."Bilet do świata żywych-wojna oczami dziecka" Aleksandra Bobrownickiego- mieszkańca Wawra. Czyta Małgorzata Szybińska.

ONLINE Koncert "Piosenki Bardów Solidarności"

Koncert on-line w wykonaniu:

- Adama Tkaczyka - śpiew i gitara

- Zbigniewa Murawskiego - śpiew i gitara

           

Repertuar to esencja utworów, które w czasach przełomu politycznego w Polsce stanowiły tzw. drugi obieg, wykonywane były potajemnie w kościołach, podczas strajków robotniczych w stoczniach, kopalniach i innych zakładach pracy. Utwory, które swoją tematyką i okolicznościami ich wykonywania  dodawały wiary, nadziei, otuchy i siły ludziom zaangażowanym w walkę o wolną Polskę. Repertuar koncertu wzbogacony jest odpowiednio dobranymi wierszami.

 

ONLINE Wystawa z okazji 30 rocznicy wyborów samorządowych

Wystawa "30-lecie Samorządu Terytorialnego - Samorząd Warszawy" - krótka historia tworzenia i funkcjonowania samorządu Warszawy na tle obrazów zmieniającego się miasta.

 

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu