Dzielnica Wawer - Wybory parlamentarne 2015

Biuletyn Informacji Publicznej

Wybory parlamentarne 2015

Wersja do wydrukuWersja PDF

 

Zmiana czasu 25 października

Państwowa Komisja Wyborcza przypomina o zmianie czasu na "zimowy", która w tym roku przypada w dzień wyborów parlamentarnych 25 października (cofnięcie zegara z godziny 03.00 na 02.00).  Prosimy o zwrócenie uwagi na ten fakt, aby uniknąć ewentualanych nieporozumień w godzinach głosowania.

 

Transport na wybory dla osób niepełnosprawnych i mających problem z poruszaniem się

Wyborcy poruszający się na wózkach inwalidzkich będą mogli skorzystać z darmowego, specjalistycznego transportu z domu do lokalu komisji wyborczej i z powrotem. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod nr tel:  22 870 08 08 czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-16.00. Zapisu na transport można dokonać również drogą elektroniczną wysyłając maila na adres biuro@mkmtrans.com.pl.

Uwaga! Ostatnie zapisy zostaną dokonane w dniu 24 października do godziny 16.00 (zgłoszenia dokonywane na automatyczną sekretarkę nie będą uwzględniane).

Osoby uprawnione do udziału w wyborach, mające problemy z poruszaniem się, a nie wymagające specjalistycznego transportu, np. osoby starsze, mogą w dniu wyborów zgłaszać się do Straży Miejskiej m.st. Warszawy w sprawie transportu do punktów wyborczych.

Zgłoszenia będą przyjmowane w niedzielę 25 października pod specjalnie uruchomionym nr tel. 22 598 69 29 w godzinach 07.00 – 19.00. Czas dowozu będzie uzależniony od liczby osób oczekujących. Do dyspozycji osób starszych będą wyznaczone patrole straży miejskiej.

 

Praca w obwodowych komisjach wyborczych

Mieszkańcy m.st. Warszawy, zainteresowani pracą w Obwodowych Komisjach Wyborczych, proszeni są o zgłaszanie się do Urzędu Dzielnicy Wawer, ul. Żegańska 1, pok. 123, I piętro - łącznik, celem umieszczenia na liście rezerwowej.
 
Wybory są zarządzone na 25 października 2015 r. 
 
W przypadku zgłoszenia przez komitety do obwodowych komisji wyborczych mniejszej niż wymagana liczby kandydatów, następuje jej uzupełnienie do minimalnego składu spośród wyborców, czyli osób ujętych w stałym rejestrze m.st. Warszawy (w tym celu tworzona jest tzw. lista rezerwowa wyborców).
Warunkiem, umieszczenia na liście rezerwowej jest wypełnienie zgłoszenia dostępnego w Wydziale Obsługi Rady, pok. 123, I piętro łącznik w godzinach funkcjonowania Urzędu. tel. 22 443 68 12, 22 443 68 11
 

 

 

 

 

 

 

Informacja dla komitetów wyborczych

 

 

 

 

 

Pokaż okno Facebooka przy fokusie
warszawa19115.pl
Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Budżet - Wawer