Dzielnica Wawer - Wiadomości z Warszawy

Briefing prasowy prezydenta Warszawy

28.04.2020

Ze względu na bezpieczeństwo prosimy dziennikarzy redakcji prasowych i portali internetowych o pracę zdalną.
Pytania można przesyłać do środy, 29 kwietnia, do godz. 9.00 na adres wydzialprasowy@um.warszawa.pl.  
Zachęcamy również do śledzenia bezpośredniej relacji z briefingu na FB prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

Jak pomaga Urząd Pracy m.st. Warszawy?

28.04.2020

Urząd Pracy m.st. Warszawy prowadzi szereg działań związanych z realizacją tarczy antykryzysowej - na pomoc i wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, pracodawcy oraz osoby bezrobotne. Urząd nieprzerwanie świadczy również usługi dla przedsiębiorców zgłaszających zwolnienia grupowe oraz dla osób, które straciły pracę.

Niskooprocentowane pożyczki dla mikroprzedsiębiorców

czytaj więcej

Pokazy w Multimedialnym Parku Fontann – dostępne online

28.04.2020

Mamy nadzieję, że pokazy odbędą się jeszcze w tym sezonie w spokojnej atmosferze, bez obaw o zdrowie i bezpieczeństwo widzów. Tegoroczny spektakl jest już gotowy i zaprezentujemy go tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

czytaj więcej

Warszawska kranówka – bezpieczna i czysta

28.04.2020

Warszawska kranówka wolna od wirusów i bakterii 

czytaj więcej

Bezpłatne parkowanie dla kolejnych pracowników służby zdrowia

28.04.2020

Od 27 marca uprawnienia do bezpłatnego parkowania przysługują pracownikom placówek szpitali i pogotowia zlokalizowanych na terenie Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN), którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentem. Do dziś takie uprawnienie otrzymało ok. 1,7 tys. osób.

czytaj więcej

Organizacja pracy przedszkoli w czasie wakacji

27.04.2020

– Praca przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach musi zostać zorganizowana w taki sposób, aby maksymalnie ograniczyć możliwość przenoszenia wirusa i zapewnić dzieciom oraz pracownikom bezpieczne warunki pobytu w placówce – podkreśliła w liście do burmistrzów dzielnic Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

czytaj więcej

W weekend majowy metro na trasie Młociny - Politechnika

27.04.2020

Zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza.
Modernizacja systemu sterowania ruchem
System sterowania ruchem pociągów to jedna z podstawowych, ale i najważniejszych struktur umożliwiających sprawne działanie podziemnej kolei. Metro Warszawskie unowocześnia system i wymienia eksploatowane urządzenia przekaźnikowe na nowoczesne, cyfrowe. Wdrażana technologia jest bardziej niezawodna i umożliwia również stosowanie aktualnych rozwiązań technicznych w zakresie systemów sterowania ruchem kolejowym.

czytaj więcej

Warszawscy ogrodnicy nie koszą w czasie suszy

27.04.2020

Obecne warunki pogodowe umożliwiają jednokrotne koszenie na 80 hektarach terenów zieleni, które regularnie monitorują ogrodnicy. Zazwyczaj pierwsze przycinanie trawników rozpoczyna się na początku maja, po przekwitnięciu mleczy. Obecnie trawy, mimo ciepłej zimy, wciąż są niskie – dlatego pierwsze koszenie odbędzie się najwcześniej w połowie maja, pod warunkiem wystąpienia opadów. W tym roku Zarząd Zieleni m.st. Warszawy planuje na swoich terenach maksymalnie trzy koszenia, ponieważ częstsze ścinanie roślin przesusza trawy i wierzchnią warstwę gleby.

czytaj więcej

Warszawa oszczędza

27.04.2020

W czasie epidemii i spowodowanego nią kryzysu gospodarczego trwa dyskusja o tym, jakie zmiany i oszczędności należy wprowadzić w budżecie miasta. Pojawiają się również i takie pomysły, aby oszczędności szukać np. wyłączając latarnie uliczne. Oznaczałoby to jednak znaczne pogorszenie warunków bezpieczeństwa na drogach, ale też ogólnego bezpieczeństwa mieszkańców na nieoświetlonych ulicach.

czytaj więcej

Wznawiamy wydawanie zezwoleń na sprzedaż alkoholu

25.04.2020
W pierwszym etapie pandemii rozpatrywanie wniosków umożliwiających przedsiębiorcom sprzedaż alkoholu zostało zawieszone. Teraz procedura ich rozpatrywania została zaktualizowana, podobnie jak harmonogram posiedzeń Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dla poprawy przepływu informacji z przedsiębiorcami będą mogli oni wskazać do kontaktu numer telefonu, a także adres poczty elektronicznej. To właśnie na adres e-mail będą mogły zostać wysłane wezwania, zawiadomienia czy informacje o etapie postępowania, a także protokół sporządzony podczas oględzin.

czytaj więcej

Strony

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
Oceń pracę urzędu Oceń pracę urzędu