Warszawa, Polska

5 °C

23.11.2017 /
23:52
3zdjecia

Biuletyn Informacji Publicznej

Spójrz na mieszkańców zoo przez lornetkę

31.10.2017

Spacerowicze w towarzystwie przewodnika zajrzą m.in. do Ptaszarni, gdzie obserwować będą m.in. leniwca, pancernika i ich ptasich towarzyszy. Dzięki lornetkom goście ogrodu dowiedzą się także co jesienią porabiają goryle, szympansy i nosorożce. Uczestnicy będą próbować również wypatrzeć ukrywającą się zazwyczaj wśród drzew pandę rudą. Na zakończenie spaceru odbędzie się karmienie pawianów.

czytaj więcej

Nabielaka 9 - reprywatyzacja PiS

31.10.2017

Cały zwrot: postępowanie reprywatyzacyjne, podpisanie decyzji, fizyczne wydanie nieruchomości i podpisanie aktu notarialnego miały miejsce za czasów rządów PiS w Warszawie.

czytaj więcej

Konferencja ws. pl. Piłsudskiego

31.10.2017

O Warszawie w wirtualnym przewodniku, w dziewięciu językach

31.10.2017

ArrivalGuides to platforma internetowa, poprzez którą turysta może nie tylko zarezerwować konkretne usługi, takie jak nocleg lub przelot, ale także uzyskać kompleksową informację o docelowym miejscu podróży.

czytaj więcej

Wyższa jakość usług opiekuńczych dla mieszkańców stolicy

31.10.2017

- Z roku na rok seniorów jest coraz więcej. Dlatego i my z roku na rok robimy coraz więcej, by zapewnić im godne, jak najszczęśliwsze życie. Dzięki wprowadzeniu standardów usług opiekuńczych  i powołaniu Centrum Usług Społecznych, pomoc niesiona mieszkańcom w ich domach będzie bardziej dostępna, na wyższym poziomie i taka sama w każdej dzielnicy. Chodzi o to, aby zapewnić starszym i schorowanym osobom jak najlepszą opiekę, bez konieczności przeprowadzki do domów pomocy społecznej – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy.

czytaj więcej

Rekord „Na Paluchu”

30.10.2017

To niewątpliwe wielki sukces całego „Palucha”. Wszystkich pracowników, zespołu wolontariuszy, ale także warszawiaków, którzy udowodnili, że mają naprawdę wielkie serca – mówi Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, określanego popularnie Schroniskiem „Na Paluchu” i dodaje – To historyczny moment zarówno dla psiaków, jak i dla nas. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie adopcje.

czytaj więcej

Cztery Pory Wisły – listopad pełen nadwiślańskich atrakcji

30.10.2017

Wszystkie aktywności odbywać się będą w godz. 11.00-15.00 na plaży Rusałka, przy Przystani Wodnej Aquatica.  

Szkółka morsowa to cykl spotkań dla wszystkich, którzy rozpoczęli już swoją przygodę z morsowaniem oraz dla tych, którzy do tej pory nie mieli odwagi lub okazji zapoznać się z tą formą rekreacji. Pod okiem lekarza, ratowników i doświadczonych morsów, po przygotowaniu teoretycznym i profesjonalnej rozgrzewce będzie można samemu sprawdzić, jak zimna jest woda w Wiśle.

czytaj więcej

Nowatorska terapia w szpitalu im. Świętej Rodziny

30.10.2017

Czepki chłodzące zapobiegają całkowitej utracie włosów podczas chemioterapii. Skuteczność urządzenia jest bardzo wysoka i w niektórych przypadkach sięga 90%, co oznacza, że jedynie 10% włosów zostaje utracona podczas leczenia.

czytaj więcej

W pierwszej szkole w stolicy zawisła Preambuła Konstytucji RP

30.10.2017

Prezydent stolicy podjęła decyzję o realizacji akcji, która została zapoczątkowana w Słupsku, w ramach której w każdej samorządowej szkole w stolicy zawiśnie preambuła Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Pierwsza plansza z treścią preambuły zawisła w poniedziałek, 30 października w budynku XXIV Liceum im. Cypriana K. Norwida przy ulicy Obozowej. Pozostałe tablice zostaną umieszczone w budynkach ok. 395 szkół w Warszawie w ciągu paru tygodni. - Jestem bardzo dumna z inicjatywy samorządu liceum im.

czytaj więcej

Elektryczne autobusy z dofinansowaniem

30.10.2017

Dziś przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych podpisali umowę dofinansowania zakupu 130 elektrycznych niskopodłogowych autobusów przegubowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą czyli siecią ładowarek ulicznych. Całkowity koszt projektu to 417.501.729,00 złotych, koszty kwalifikowalne to 300.000.000,00 złotych, a kwota dofinansowania to 180.000.000,00 złotych.

czytaj więcej

Strony

Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Pokaż okno newslettera przy fokusie

Newsletter

Aktualne informacje z Wawra prosto na Twój adres e-mail

Zapisz się

warszawa19115.pl
Pokaż okno Facebooka przy fokusie