Warszawa, Polska

3 °C

18.08.2017 /
05:26
3zdjecia

Biuletyn Informacji Publicznej

Bulwar gen. George’a Smitha Pattona – odsłonięcie tablicy

14.08.2017

W wydarzeniu udział wezmą m.in. przedstawiciele władz Warszawy, Rady Miasta, Ambasady Stanów Zjednoczonych oraz Fundacji im. Ronalda Reagana w Polsce.

czytaj więcej

NiePewne Sytuacje - Klub Komediowy w Dzielnicy Wisła

14.08.2017

Dzielnica Wisła to miejska kampania mająca na celu utrzymanie czystości nad rzeką, w sposób angażujący mieszkańców oraz użytkowników plaż i bulwarów. Korzystając z innowacyjnych form przekazu, stawia na kulturę, czego wyrazem będzie występ Klubu Komediowego „w słusznej sprawie”.

czytaj więcej

Werdykt komisji w konkursie „Sztuka użytkowa”

14.08.2017

W wyniku głosowania komisji w konkursie „Sztuka użytkowa” została podjęta decyzja, o nawiązaniu rozmów w sprawie ewentualnej współpracy z następującymi firmami: Bioterm, Browar Maryensztadt, Browar Palatum, Glov, Hellow wawa, Herse, Lokalny, Look at my plater, Lukullus, Malu Studio, Niebagatela, Po Warszawsku, Piłczyński Art., Rec.on, Sense Warsaw, Wars Sawa Design, Warsaw Gift Shop Warsaw on air - Maciej Margas, Warsaw Slow Design, Wild Wood.

czytaj więcej

Na Mokotowie powstaje Geriatryczne Centrum Medyczne

14.08.2017

W 2011 roku zaczęło działać Centrum Alzheimera, dzięki któremu w Warszawie wzrosła dostępność usług medycznych dla osób starszych z chorobami otępiennymi. Teraz na terenie tej placówki powstaje Geriatryczne Centrum Medyczne.

czytaj więcej

Światowy teatr na Placu

11.08.2017


Światowy teatr na Placu

Opętanie / National Theatre
W sobotę, 12 sierpnia o godz. 20.00  Opętanie na podstawie Jamesa M. Caina w reżyserii¬ Ivo van Hove z National Theatre.

La Traviata / Metropolitan Opera.
W niedzielę, 13 sierpnia o godz. 20.00 spektakl La Traviata ¬w reżyserii Willy'ego Deckera z Metropolitan Opera.

czytaj więcej

Czekamy na Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej

11.08.2017

Największe sportowe emocje i wspaniała zabawa – to już dosłownie za chwilę. Już we wtorek, najlepsi polscy i światowi lekkoatleci będą rywalizować w stolicy o laury w memoriale upamiętniającym najmłodszą polską mistrzynię olimpijską – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy i dodaje – Sportowcy wielokrotnie deklarowali jak ważna jest dla nich ta impreza i jak wiele czasu poświęcają by się do niej przygotować. Odzwierciedleniem tych słów mogą być rekordowe wyniki osiągane podczas minionych edycji memoriału.

czytaj więcej

Rozbudowa ul. Łodygowej

11.08.2017

Prace – do końca 2018 r. - wykona konsorcjum, którego liderem jest firma Balzola Polska Sp. z o.o. Koszt robót budowlanych to ok. 36,2 mln zł.

Rozbudowa drogi obejmie odcinek ul. Łodygowej o długości ok. 1700 m - od skrzyżowania z ul. Radzymińską do granicy z Ząbkami. Przebudowane zostanie także skrzyżowanie ul. Radzymińskiej z ul. Młodzieńczą i Łodygową. Po rozbudowie ulica będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, dodatkowe pasy w rejonie skrzyżowań i zieleń pomiędzy jezdniami.  

czytaj więcej

Defilada w święto Wojska Polskiego w Al. Ujazdowskich

11.08.2017

W nocy z piątku na sobotę (z 11 na 12 sierpnia) odbędzie próba uroczystości. Od godz. 20.00 nieprzejezdny będzie Trakt Królewski, od placu Trzech Krzyży do ul. Dolnej. Defilada pododdziałów pieszych i konnych oraz pojazdów wojskowych rozpocznie się we wtorek o godz. 12.00 na rondzie gen. Ch. de Gaulle’a, skąd przez pl. Trzech Krzyży żołnierze przemaszerują w Al. Ujazdowskie. Wprowadzone zostaną następujące zmiany w ruchu i parkowaniu:

Od piątku, 11 sierpnia od godz. 0.01 do soboty, 12 sierpnia do godz. 24.00 wyłączone z parkowania będą ulice:

czytaj więcej

Historyczna tablica na bulwarach wiślanych

11.08.2017

Pierwsze nadwiślańskie brukowane bulwary lewobrzeżnej Warszawy zbudowano w  latach 20. XIX-wieku. Inwestycja była reakcją na skutki katastrofalnej powodzi, jaka nawiedziła Warszawę w 1819 r. Budowano je prawie wiek, bowiem dopiero w 1910r. ukończono promenadę na odcinku od mostu Kierbedzia (obecnego mostu Śląsko-Dąbrowskiego) do mostu Poniatowskiego. W latach trzydziestych dwupoziomowe bulwary wybudowano od mostu Kierbedzia do ul. Boleść.

czytaj więcej

Bezpieczna droga do szkoły

11.08.2017

Czytelność i prawidłowość oznakowania drogowego ze szczególnym uwzględnieniem przejść dla pieszych, stan barier ochronnych uniemożliwiających dziecku wtargnięcie na jezdnię, a nawet stan nawierzchni chodników w pobliżu szkół – to m.in. sprawdzają stołeczni strażnicy miejscy w okolicy prawie 400 szkół.
 

czytaj więcej

Strony

Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Pokaż okno newslettera przy fokusie

Newsletter

Aktualne informacje z Wawra prosto na Twój adres e-mail

Zapisz się

warszawa19115.pl
Pokaż okno Facebooka przy fokusie