Dzielnica Wawer - Wiadomości z Warszawy

Biuletyn Informacji Publicznej

Ed Sheeran na PGE Narodowym

10.08.2018

W sobotę i niedzielę w godz.  16.00-20.30 wyłączony z ruchu indywidualnego, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych, będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Józefa Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński. Dopuszczony będzie przejazd wiaduktem na ul. Saskiej i ul. Brazylijską do al. Stanów Zjednoczonych.

czytaj więcej

Kto wydrąży dwie stacje metra?

10.08.2018

Na wykonanie tego zadania Inwestor – Miasto Stołeczne Warszawa – przeznaczył kwotę 1 049 255 121,12 zł brutto.

W postępowaniu złożono 1 ofertę, na kwotę 959 249 940,00 zł brutto.

Ofertę złożyło Konsorcjum w składzie:

czytaj więcej

Uwaga! Burze z gradem

10.08.2018

IMiGW przewiduje wystąpienie burz w godz. 12.00-24.00, podczas których opady deszczu wyniosą do 30 mm do 50  mm, lokalnie do 60 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 115 km/godz. Miejscami grad.

Prosimy mieszkańców Warszawy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas burzy, usunięcie nieprzytwierdzonych przedmiotów z balkonów i nieparkowanie samochodów pod drzewami.

czytaj więcej

Otwarcie punktu „Ochota na kota” – briefing prasowy

10.08.2018

W wydarzeniu udział wezmą m.in. Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy, Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie oraz Katarzyna Łęgiewicz, burmistrz dzielnicy Ochota.

 

czytaj więcej

Remonty na warszawskich drogach

09.08.2018

Dwa duże frezowania na prawym brzegu Wiły

czytaj więcej

Odbiór śmieci z terenu Mokotowa

09.08.2018

Miasto stołeczne Warszawa stale monitoruje sytuację związaną z odbiorem odpadów komunalnych na terenie dzielnicy Mokotów. W terenie są pracownicy Biura Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Urzędu Dzielnicy Mokotów kontrolujący realizację umowy przez MPO, które od 1 sierpnia jest odpowiedzialne za odbiór odpadów z tej dzielnicy.

czytaj więcej

Czyste przystanki

09.08.2018

Trwa trzecie w tym sezonie kompleksowe mycie wiat na przystankach komunikacji miejskiej. Przeprowadzane średnio raz w miesiącu każdorazowo obejmuje ok. 1000 przystanków. Dokładnie czyszczone są szyby, zadaszenia, gabloty i ławki, usuwane są nielegalnie naklejane ogłoszenia i pseudograffiti.

czytaj więcej

W rekordowe upały Warszawa uruchamia kolejne kurtyny wodne

08.08.2018

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we współpracy z m.st. Warszawą uruchamia bramki wodne, które pomogą przetrwać mieszkańcom kolejną falę upałów. Wodna mgiełka z bramek to idealny sposób na ochłodę podczas spaceru. Kurtyna stanowi także atrakcję dla najmłodszych, pomaga też zwierzętom, które szukają schronienia przed wysokimi temperaturami. Co istotne, bramki wodne, w przeciwieństwie do znanych już mieszkańcom i turystom kurtyn, będą uruchamiane zgodnie z zapotrzebowaniem mieszkańców przez cały okres letni.

czytaj więcej

Mieszkańcy zgłosili pomysły na ratowanie trawników

08.08.2018

Uszkodzone korzenie czy połamane krzewy to tylko niewielka część zniszczeń, które powoduje nielegalne parkowanie na zielonych terenach Warszawy. Chcemy, żeby mieszkańcy mogli cieszyć się zadbanym parkiem i w pełni korzystać z uroków tej przestrzeni – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent stolicy.

czytaj więcej

Księga kondolencyjna po śmierci gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego

07.08.2018

Z wielkim żalem i smutkiem żegnam Pana Generała. Odszedł w czasie kiedy obchodziliśmy kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, łącząc się z tymi, którzy odeszli przed Nim”- napisała w księdze kondolencyjnej Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Warszawiacy będą mogli dokonywać wpisów w środę, 8 sierpnia w godz. 10.00-16.00 oraz od czwartku do piątku, 9-10 sierpnia w godz. 8.30-16.00.

czytaj więcej

Strony

Pokaż okno Facebooka przy fokusie
warszawa19115.pl
Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Budżet - Wawer